Zwierzaki nakarmione ;-)

Zwierzaki nakarmione 😉

Po dłuższej przerwie spowodowanej pandemią kolejny raz zaangażowaliśmy się w pomoc Schronisku dla Bezdomnych Zwierząt w Lublinie przy ul. Metalurgicznej. W grudniu i styczniu zbieraliśmy dary przynoszone przez dzieci , młodzież i nauczycieli: karma sucha, mokra, kasze, ryże, makarony, koce, zabawki i akcesoria dla zwierząt. Zebraliśmy ok 200 kg karmy suchej, 100 puszek i 140 saszetek karmy „mokrej”, kilkadziesiąt opakowań ryżu, makaronu i kaszy, kilkadziesiąt kocy, kołder, ponad 150 ręczników, zabawki, smycze i miski dla zwierząt, 4 opakowania podkładów, 8 dużych legowisk dla kotów. Zbiórka była podsumowaniem szkolnej akcji „Grudzień – miesiącem dla zwierząt”.

15.02.2023r. uczniowie, którzy w szczególny sposób włączyli się w akcję wraz z nauczycielami: J. Dębską , S. Satowską, P. Kremer i B. Judycką udali się do schroniska, aby przekazać zebrane dary. Uczestniczyliśmy w spotkaniu z pracownikami schroniska, którzy opowiadali o swojej pracy. Pan B. Gorzkowski opiekujący się jedynym w Polsce egzotarium, które łączy w sobie funkcje schroniska dla zwierząt egzotycznych, centrum rehabilitacji gadów i płazów, oraz ośrodka edukacyjnego opowiadał o zwierzętach egzotycznych, które znajdują się pod jego opieką (jaszczurki, węże, skorpiony, pająki, żółwie). Uczestniczyliśmy również w spotkaniu z psychologiem zwierzęcym, który opowiadał, w jaki sposób najczęściej trafiają do schroniska zwierzęta oraz przestrzegał przed bezmyślnym kupowaniem zwierząt. Kupowanie zwierząt pod wpływem impulsu powiększa niestety grono mieszkańców schroniska. Uczniowie mogli również zobaczyć, w jakich warunkach żyją podopieczni lubelskiego schroniska – psy i koty. Niestety z powodu poważnych operacji kilku podopiecznych egzotarium nie mogliśmy wejść tym razem do tej części. Zatem żółwie, węże, kameleony, pająki i inne zwierzęta egzotyczne nie były przez nas odwiedzone, ale wiele z nich zobaczyliśmy na zdjęciach podczas prezentacji.

Dziękujemy wszystkim uczniom zaangażowanym w zbiórkę oraz rodzicom, gdyż bez ich pomocy akcja nie byłaby możliwa. Dziękujemy również Radzie Rodziców i przewodniczącej p. M. Kodzis za współpracę. To dzięki środkom zebranym w ramach wpłat na Radę Rodziców udało się opłacić autokar, który bezpiecznie dowiózł dzieci do schroniska. Podziękowania również dla p. Tomka, który jak zawsze zawiózł zgromadzone dary naszym szkolnym „lublinkiem”.

Dziękujemy !!!!

Organizatorzy akcji:

p. S. Satowska, p. S. Golec –Ścioch, p. J. Dębska, przy współpracy nauczycieli wspomagających – p. K. Łukjan i p. B. Judyckiej.