,,Zarażamy przyrodą”

Festiwal Przyrody, to spotkania z pasjonatami natury, warsztaty edukacyjne i filmowo-przyrodnicze, spacery z przyrodnikiem na terenach przyległych do Zalewu Zemborzyckiego oraz wystawy wraz z pokazem filmów przyrodniczych. Festiwal odbył się w weekend w dniach 27-29 maja. Celem Festiwalu Przyrody jest upowszechnianie wiedzy z zakresu szeroko pojętej ochrony środowiska, prezentacja rzadkich i ginących gatunków zwierząt Lubelszczyzny.

27 maja klasy 3a oraz 3d wzięły udział w Warsztatach Edukacyjnych „Zarażamy Przyrodą” prowadzonych przez ekspertów z Fundacji Dla Przyrody na terenie naszej szkoły. Gościem specjalnym był pan Marek Kołodziejczyk – ornitolog, rysownik i fotograf.

Podczas warsztatów dzieci poznały rzadkie i zagrożone gatunki występujące na terenie Lubelszczyzny, dowiedziały się, jak je poznać i gdzie można je spotkać. Pan Marek przedstawił uczniom historię żurawia o imieniu Polesia zamieszkującą tereny Roztocza. Poznali również cykl rozwoju żurawi. Mieli okazję zobaczyć prawdziwe jajo żurawia zwyczajnego oraz jego pióra.

Historia ochrony gatunkowej poleskich zwierząt bardzo zaciekawiła dzieci i zachęciła do rozmów z przyrodnikiem.