Zabawy andrzejkowe w klasach drugich

Andrzejki to stara tradycja ludowa, pielęgnowana od najdawniejszych czasów i przekazywana z pokolenia na pokolenie. Według dawnych wierzeń ten dzień miał magiczną moc, gdyż uchylał wrota do nieznanej przyszłości. Dziś  andrzejki są wspaniałą okazją do dobrej zabawy oraz do pielęgnowania dawnych zwyczajów i tradycji.

W zaczarowany świat magii i wróżb przenieśli się także uczniowie klas drugich.  Swoją przyszłość odkrywali  losując karteczki, które przepowiadały, co ich niebawem spotka, oraz jaki zawód będą wykonywali w przyszłości. Chętnie też rozwiązywali grupowe zadania, m.in. wyjaśniali andrzejkowe przysłowia lub układali „rozsypanki wyrazowe”. Nie zabrakło wróżb z balonami, wirującej butelki, oraz przekuwania serc z imionami koleżanek i kolegów, którzy są im życzliwi.  Ciekawą  atrakcją było losowanie zawodów, które uczniowie musieli zaprezentować tak, by ich rówieśnicy je odgadli, czyli tzw. kalambury. Świetną zabawę zwieńczyły tańce i pląsy przy muzyce.

Andrzejkowe spotkania dostarczyły wszystkim uczestnikom wielu niezwykłych przeżyć  i emocji oraz  sprawiły, że w  klasach drugich zagościł wyjątkowy nastrój. Nawet uczniów uczących się teraz zdalnie nie ominęła zabawa.