Wystawa ilustracji

11 października uczniowie klasy III c obejrzeli wystawę „Peekaboo” w Warsztatach Kultury w Lublinie. Klasa przyjęła zaproszenie do magicznego świata ilustracji książkowej i niepowtarzalnej okazji stania się jego częścią. W zakamarkach pięknej staromiejskiej kamienicy spotkaliśmy wielkoformatowych bohaterów, ukrytych na co dzień na niewielkich kartach książek. Była też okazja do stworzenia własnych bohaterów w formie masek, a dzięki nowoczesnym technologiom samodzielnie można było wejść do krainy literackiej i stać się jednym z jej bohaterów. Wystawa prezentowała książki 15 polskich, 5 litewskich i 5 ukraińskich ilustratorów. Aranżacja i pomysłowość wystawy inspirowana stronami książki zachęciła uczniów do twórczych prac plastycznych koordynowanych przez ilustratorki ze studia Albatros. Dzięki wystawie i towarzyszącym warsztatom uczniowie mieli kontakt ze sztuką, z literaturą i z obrazem. Celem obejrzenia wystawy zaprojektowanych mądrze i pięknie książek, było zainspirowanie uczniów do prac twórczych, pobudzenie wyobraźni, rozwijanie wrażliwości, kształtowanie zmysłu estetycznego, a także zachęcanie uczniów do stawiania pytań i szukania odpowiedzi. Klasa wraz z wychowawczynią – panią Izabelą Litwin i panem Tomaszem Sułkiem miała też okazję odbyć spacer po Starym Mieście w Lublinie i poznać jego najważniejsze zabytki. Wyjście na wystawę zorganizowała pani Aneta Szadziewska w ramach obchodów Międzynarodowego Miesiąca Bibliotek Szkolnych obchodzonego pod hasłem “Wyobraź sobie…”.