Wycieczka do Filharmonii klas 3a i 3e

Dnia 21 marca uczniowie klasy 3a i 3e byli ……. na wagarach. Ze swoimi wychowawczyniami!
To były Wagary w Filharmonii. Koncert symfoniczny „O wiedźmie, batucie i zaczarowanej nucie”.

Uczniowie śledzili opowiadaną przez narrratorkę historię przygotowującej się do swoich urodzin Królewny Melodii, córki Króla Symfoniusza i Królowej Kantaleny. By móc wejść do Tajemniczego Ogrodu Harmonii królewna musiała odzyskać jeden z klejnotów w swojej koronie – Nutkę La, którą – jej zdaniem – podmieniły Wiedźma Batuta i Czarownica Partytura. Opowieść o przygodach królewny zilustrowana została dziełami muzyki klasycznej – utworami symfonicznymi Griega, Musorgskiego, Ladowa, Ravela, a towarzyszyły im wyświetlane na ekranie obrazy Koekkoeka, Shiskina, Moneta i Renoira. Śledząc działania królewny uczniowie dowiedzieli się, jakie instrumenty grają w orkiestrze Króla Symfoniusza  (nie tylko!) oraz czym naprawdę są partytura i batuta.

Wagary w Filharmonii były edukacyjne i dostarczyły wielu wzruszeń.