Wizyta w lubelskim Skansenie oraz Ogrodzie Botanicznym UMCS

25 kwietnia klasy 3D i 3E uczestniczyły w wycieczce do Skansenu Muzeum Wsi Lubelskiej w Lublinie. Głównym celem wycieczki było przybliżenie wyglądu dawnej wsi, zapoznanie
z jej architekturą, kulturą oraz z obrazem życia codziennego w chałupie i gospodarstwie.

Przewodnicy prowadzący lekcję muzealną wprowadzili uczniów w klimat dawnych czasów. Zapoznali ich z elementami wyposażenia domu mieszkalnego oraz budynków gospodarczych. Podkreślili, że budynki znajdujące się na terenie skansenu są autentyczne, sprowadzone do muzeum z pobliskich miejscowości i z każdym z nich związana jest historia życia konkretnej rodziny. Największy entuzjazm wzbudziły  gospodarskie zwierzęta, które uczniowie spotkali: konie, kury, kozy, króliki czy gęsi. Dla niektórych było to pierwsze spotkanie oko w oko z tymi wiejskimi zwierzętami 😊.

Następnie uczniowie odwiedzili Ogród Botaniczny UMCS. Piękna pogoda zachęcała do spacerów alejami wypełnionymi różnorodnością wiosennych kwiatów, krzewów i drzew. Biorąc udział w lekcji edukacji przyrodniczej w terenie mieli możliwość zobaczenia i poznania rzadko spotykanych gatunków roślin. Wszyscy zachwycaliśmy się pięknymi magnoliami, tulipanami oraz kwitnącymi drzewami.  Przygodę  w Ogrodzie Botanicznym uczniowie zakończyli  wspólnym piknikiem!