Uczyć bawiąc, czyli bajeczki profilaktyczne

W poniedziałek 30 maja uczniowie z klasy 8d z wolontariatu czytelniczego wystawili dla przedszkolaków z grup „O” przedstawienie Wesoła babcia.  Zabawne scenki wykorzystujące znane motywy z baśni o Kopciuszku i Królewnie Śnieżce spodobały się małym widzom, którzy żywo reagowali na występ młodych aktorów.

Spektakl miał też aspekt profilaktyczny, zachęcał do przestrzegania zasad higieny. Młodzież z 8d pracująca pod kierunkiem pani Iwony Kozak, nauczycielki języka polskiego, z zaangażowaniem wcieliła się w rolę baśniowych postaci. Uczniowie przygotowali też dekoracje i kostiumy. Dodatkowym walorem przedstawienia była wspaniała muzyka przygotowana przez panią Aleksandrę Krzyżanowską. Piosenki, odpowiednie dźwięki budowały magiczny nastrój spektaklu.