Tydzień misyjny – akcja charytatywna dla lubelskiej fundacji Africa Med

Październik pewnie wielu osobom kojarzy się z jesienią, z Dniem Edukacji Narodowej, inni może wspominają wybór Karola Wojtyły na Papieża i tak dalej. Październik to też miesiąc, w którym obchodzimy tydzień misyjny. Z tej okazji za zgodą p. Dyrektor zapraszam wszystkie klasy od najmłodszych po najstarszych do udziału w szkolnej akcji charytatywnej na rzecz lubelskiej fundacji Africa Med, którą założyli młodzi ludzie – lekarze i pasjonaci bezinteresownego dawania z siebie innym. Zazwyczaj co roku wyjeżdżali do państw afrykańskich w celu szkolenia tamtejszego personelu medycznego, pomocy w miejscowych szpitalach, czasem zabierali też specjalistyczny sprzęt. Obecnie – wiadomo, wyjazdy wstrzymane, natomiast fundacja działa dalej.

Zapraszam wszystkie klasy do zbiórki pieniędzy dla tej fundacji (proponuję, by skarbnik klasowy zbierał pieniądze, a pod koniec akcji skarbnik lub wychowawca dostarczy je do organizatora: Wioletta Matyjasek, sala 7, budynek A – zerówka, 0B). Akcja będzie prowadzona w dniach 15.10. – 30.10. Najbardziej zaangażowane klasy będą miały okazję spotkać się z osobami z fundacji po uprzednim umówieniu. (tylko niekoniecznie teraz)

Ty też masz swoją misję, mzungu! Nie tylko na afrykańskim lądzie. Tutaj, gdzie teraz jesteś, też. Jesteś potrzebny innym! Podzielisz się tym, co masz? Nawet jeśli to niewiele. Wystarczy „symboliczna” złotówka. A może warto?… Dzięki naszemu niewiele innym może być o wiele lepiej. Odrobina dobroci wystarczy. : )

Wioletta Matyjasek