Szyjemy dla Ukrainy

19 maja został ogłoszony Dniem Dobrych Uczynków. Z tej okazji Mały Samorząd wraz ze szkolnym wolontariatem ,,Świetlicowe serduszka’’ zaprosił uczniów klas 1-3 do akcji ,,Jesteś bohaterem!’’.

Akcja ma na celu pokazanie solidarności z dziećmi, które zostały w Ukrainie. Własnoręcznie uszyte zabawki to wiadomość, że jesteśmy obok i myślimy o tych najmłodszych ofiarach wojny. Każdy duży i mały mógł okazać to szyjąc Przytulankę Myszkę samodzielnie lub angażując do pomocy członków rodziny. Myszki wraz z książeczkami terapeutycznymi i kredkami zostaną wysłane do dzieci z Ukrainy  z pomocą fundacji Polskiej Akcji Humanitarnej (PAH).

Książka przeznaczona jest dla dzieci, które pozostały w rejonie walk, ale także dla tych, które mają zagrożone poczucie bezpieczeństwa. Opowiadanie podsuwa pomysły na to jak poradzić sobie z najtrudniejszymi emocjami w sytuacji bezpośredniego zagrożenia, jak odsunąć od siebie lęki i złe myśli.

W imieniu opiekunek Małego Samorządu, p.S.Radomskiej oraz p.W.Woch oraz opiekunki szkolnego samorządu ,,Świetlicowe serduszka’’ p.M.Sobieszcząńskiej dziękujemy wszystkim, którzy włączyli się do pomocy 😊. Pokazaliśmy Małym Bohaterom, że nie są sami! 😊