Szkolny Klub Wolontariatu zachęca nauczycieli, rodziców i uczniów SP 30 do włączenia się w akcję pomocy Ninie Słupskiej, dziewczynce chorej na SMA.

SMA – w tych trzech literach zapisany jest wyrok. U Ninki zdiagnozowano rdzeniowy zanik mięśni – chorobę, która każe patrzeć na to, jak umierają jej mięśnie. Szansą na ratunek dla Ninki jest terapia genowa. Niestety nierefundowana i kolosalnie droga. Dodatkowo Ninka może ją przyjąć tylko do 13,5 kilograma! Po przekroczeniu tej wagi będzie za późno… Ścigamy się z czasem, by zdążyć z ratunkiem. Zbiórka trwa do końca marca, czyli czasu zostało niewiele. Ale wierzymy, że przy zaangażowaniu wielu osób o dobrym sercu może  się to udać. Liczą się nawet niewielkie kwoty.

Jak możesz pomóc?

1. Przynieś  do szkoły plastikowe nakrętki z butelek po napojach, słoikach, musztardzie, ketchupie czy kawie i zostaw w oznaczonym pudełku w przedsionku szkoły-w budynku A lub B.
  2. Jeśli możesz przekaż 1 procent  podatku: KRS 0000387207, cel szczegółowy 1379 Nina Słupska
  3. Możesz równiwż wpłacić  pieniądze za pośrednictwem fundacji Siepomaga i internetowej zbiórki pieniędzy na siepomaga.pl/nina

Członkowie i opiekunowie Szkolnego Klubu Wolontariatu