Szkolny Klub Wolontariatu

Szkolny Klub Wolontariatu powstał w naszej szkole w roku 2016. Przyjęliśmy formę wolontariatu akcyjnego. Jesteśmy wolontariatem okolicznościowym, organizujemy jednorazowe akcje lub włączamy się w zbiórki regionalne lub krajowe. Włączamy się w działania na rzecz społeczności lokalnej: pomoc przy organizowaniu np. zbiórek żywności, karmy dla schronisk, wsparcia placówek  w ich bieżących potrzebach. Staramy się dostrzegać potrzeby również dalej, w kraju i poza jego granicami. Mamy na koncie zbiórki ogólnopolskie, wsparcie dla mieszkańców Afryki. Organizujemy kiermasze, loteryjki, akcje plakatowe. Z roku na rok w nasze szeregi zapisuje się coraz większa liczba uczniów, dla których pomoc drugiemu człowiekowi ma ogromne znaczenie.