ŚWIATOWY DZIEŃ BEZ SAMOCHODU

22 września z okazji Światowego Dnia bez Samochodu, na terenie Szkoły Podstawowej nr 30 im. Króla Kazimierza Wielkiego w Lublinie odbyło się znakowanie rowerów. W akcji uczestniczyło 2 policjantów z III Komisariatu Policji w Lublinie oraz pracownik Straży Miejskiej.
Koordynatorem akcji w naszej szkole była Pani wicedyrektor Małgorzata Banach.

Zorganizowanie znakowania rowerów miało na celu zachęcenie do korzystania z ekologicznych środków transportu, dbania o Planetę i własne zdrowie. Pomyśleliśmy o zapewnieniu lepszej ochrony rowerów w przypadku pozostawienia w miejscach publicznych lub szybsze ich odnalezienie w przypadku przywłaszczenia przez inne osoby.
Od godziny 8.00 do 15.00 uczniowie w obecności swoich opiekunów, nauczyciele i pracownicy  szkoły oraz mieszkańcy osiedla, którzy posiadają jednoślady z zachowanym  dowodem zakupu  korzystali z możliwości znakowania.
Do udziału w akcji zostali również zaproszeni Seniorzy z osiedlowego „Centrum Aktywizacji Seniorów”, z którymi  nasza szkoła współpracuje od kilku lat.

Właściciel oznakowanego jednośladu otrzymał dokument  potwierdzający nadany, unikalny numer.
Dla uczestników została przewidziana nagroda – 10 dwuosobowych wejściówek na pierwszy w sezonie, mecz PlusLigi: mistrza Polski – Jastrzębskiego Węgla z drużyną z Lublina LUK Lublin.

Dziękujemy Komendantowi III Komisariatu Policji w Lublinie i Komendantowi Straży Miejskiej w Lublinie za pomoc w przeprowadzeniu Akcji.