Sukces młodych fizyków

Dnia 19 marca uczniowie z klas ósmych w składzie: Wiktor Turowski, Izabela Tomaszczyk, Paweł Tudrujek, Piotr Gałan, Michał Zacharewicz pod kierunkiem pani Ewy Malec zajęli II miejsce w  III Regionalnym Konkursie Elektrycznym „ Pstryk i działa” zorganizowanym przez Zespół Szkół Energetycznych im. prof. Kazimierza Drewnowskiego w Lublinie. Konkurs odbył się pod honorowym patronatem: Lubelskiego Kuratora Oświaty i Prezydenta Miasta Lublin.
Konkurs składał się z II etapów. W etapie szkolnym uczniowie mieli za zadanie rozwiązać test oraz wykonać zadanie projektowe przez grupę uczniów doświadczenia fizycznego z zakresu elektromagnetyzmu i udokumentowaniu wykonanej pracy krótkim filmem. W etapie regionalnym podczas finału uczniowie przed zmaganiami konkursowymi przygotowali elementy elektryczne umożliwiające wykonanie obwodu elektrycznego według podanego schematu. Pracując w grupach wykonywali zadanie polegające na dobraniu odpowiedniej rezystancji do diody LED tak, żeby dioda świeciła jak najjaśniej i nie uległa uszkodzeniu. Komisja Konkursowa oceniając zadanie praktyczne brała pod uwagę wiedzę ogólna z zakresu elektryczności, bezpieczeństwo pracy i poprawność montażu obwodu elektrycznego.
W finale wzięło udział 30 uczniów z 9 szkół Lublina i województwa lubelskiego.

Gratulujemy!