Spotkanie z profesorem Sergiuszem Leończykiem

Uczniowie klasy 8b we wtorek 26 stycznia 2021 r., uczestniczyli w wyjątkowej lekcji. Pan Rafał Borowiec zaprosił na zajęcia z wiedzy o społeczeństwie prof. Sergiusza Leończyka, pracownika naukowego Instytutu Historii Uniwersytetu Przyrodniczo-Humanistycznego w Siedlcach, autora wielu publikacji na temat Polaków na Syberii.

Tematem spotkania była sytuacja Polonii w Rosji, uczniowie z dużym zainteresowaniem zapoznali się z historią dobrowolnej i przymusowej migracji Polaków do Rosji w XIX i XX w., obecnymi problemami rodaków na wschodzie oraz z przebiegiem procesu repatriacji do Polski.

Na koniec Pan Profesor zachęcił uczniów do podjęcia studiów historycznych na specjalizacji nauczycielskiej lub archiwistycznej na Uniwersytecie w Siedlcach.