WIZYTA POLICJANTÓW Z WYDZIAŁU RUCHU DROGOWEGO W LUBLINIE
– O BEZPIECZEŃSTWIE, ODPOWIEDZIALNOŚCI I CYBERPRZEMOCY

W klasach II  24 września i 1 października 2021r odbyły się spotkania z przedstawicielkami Wydziału Ruchu Drogowego
w Lublinie. Uczniowie podczas lekcji przypomnieli sobie zasady dotyczące bezpieczeństwa w ruchu drogowym jako pieszy, rowerzysta, a także pasażer w samochodzie. Ponadto panie podkreśliły, rolę elementów odblaskowych, które każdy uczeń powinien posiadać. Było też nawiązanie do znaków drogowych, które będą wymagane od dzieci podczas zdawania egzaminu na kartę rowerową. Uczniowie otrzymali też  krótką receptę na to jak zostać policjantem.
Oto ona: ćwiczyć na lekcjach w-fu, dobrze się uczyć i właściwie zachowywać. Proste prawda?
Nasi Goście zwrócili uwagę na niebezpieczeństwa, jakie mogą czyhać na dziecko na drodze, omówił  sposoby unikania lub pokonywania ich. Funkcjonariuszki poruszyły także temat tzw. cyberprzemocy
i skutków jakie może nieść za sobą niewłaściwe korzystanie
z Internetu. Panie prowadzące pogadankę uświadomiły uczniom, że mają prawo czuć się bezpiecznie w domu, w szkole i na ulicy. Na co dzień mogą liczyć na pomoc ludzi i organizacji, które są do tego powołane.

Dzieci czynnie uczestniczyły w spotkaniu, dzieliły się swoimi spostrzeżeniami i doświadczeniami oraz zadawały bardzo dużo pytań. Jesteśmy bardzo zadowoleni, że mogliśmy gościć w szkole przedstawicieli służ mundurowych. Takie spotkania są bardzo potrzebne- uczniowie odświeżyli sobie już znane im informacje oraz dowiedzieli się o wielu nowych sprawach.