Spotkanie z pisarką i poetką – p. Małgorzatą Strzałkowską

Tydzień Bibliotek, który obchodzimy w dniach: od 8 do 15 maja, jest okazją do wielkiego wspólnego świętowania. We wtorek – 9 maja 2023 roku, w samo południe odwiedziła nas wspaniała pisarka i poetka – pani Małgorzata Strzałkowska, której dorobek artystyczny stanowi ponad 140 książek. W oparciu o pełne humoru teksty autorki, zamieszczane w kolejnych numerach czasopisma dla dzieci, pn.: “Świerszczyk”, uczestnicy Bibliotecznych Konkursów Świerszczykowych systematycznie doskonalą swoje umiejętności czytania ze zrozumieniem, a także bawią się w językowych tropicieli zaszyfrowanych tekstów literackich. W spotkaniu z poetką wzięli udział uczniowie klasy: 2c, 2e, 3b oraz 3c, którzy mogli podziwiać wyjątkowy kunszt poetycki Małgorzaty Strzałkowskiej, zdobyć autograf pisarki, a także zatrzymać czas i utrwalić to wyjątkowe spotkanie na wspólnej fotografii.

Spotkanie autorskie odbyło się dzięki Rodzicom Uczniów Naszej Szkoły, których hojność była odpowiedzią na trud Ich dzieci, biorących licznie udział w cyklicznych Konkursach Świerszczykowych.

Swoją inicjatywą Państwo Rodzice wsparli panią Dyrektor, Małgorzatę Wiślicką, która od początku Swojej Kadencji Dyrektora nagradza najwytrwalszych uczestników tych konkursów ufundowaną przez Siebie Roczną Prenumeratę tego wyjątkowego czasopisma.