Spotkanie z autorem – panem Waldemarem Cichoniem

28 marca odbyło się trzecie już spotkanie z autorem – panem Waldemarem Cichoniem, twórcą szkolnej lektury dla klas I-III pt.: „Cukierku, ty łobuzie!”. Dzięki wielkiej życzliwości pisarza i Wydawnictwa „Żwakowskie”, w spotkaniach mogli uczestniczyć wszyscy uczniowie z klas 1-3 oraz dzieci z trzech oddziałów przedszkolnych.

W trakcie ostatniego spotkania pisarz opowiedział uczniom o tym, jak to się stało, że zaczął pisać, zaprezentował wszystkie napisane przez siebie książki oraz przedstawił dzieciom bohatera swoich opowieści – kota Cukierka oraz jego towarzyszkę zabaw, czarną kotkę Tradycję.

Przeczytał także dzieciom historyjkę pt. „Magiczny Macięty”, w której wystąpiły oba koty oraz jego młodszy syn Maciek. Autor odpowiedział także na pytania, które przygotowali uczniowie z klasy IIIE i IIIF.

Oglądający spotkanie dowiedzieli się, że pan Waldemar Cichoń zadebiutował jako twórca książek dla dzieci w wieku 34 lat, że był dobrym uczniem, ale niezbyt przykładał się do matematyki. Kot Cukierek trafił do domu pisarza, gdy miał zaledwie kilka tygodni, a teraz jest już kocim seniorem, ma 14 lat. Większość kocich historii opisanych w książkach miała początek w prawdziwym życiu, tylko jakieś elementy opowieści są fikcją literacką, ale to wynika z tego, że autor nie był świadkiem wielu z nich. I tu zadziała jego własna wyobraźnia.

Na zakończenie gość serdecznie podziękował uczniom za spotkanie i obiecał, że kiedy tylko będzie można znów organizować spotkania stacjonarne, to na pewno odwiedzi naszą szkołę.