Spotkanie autorskie z Pawłem Beręsewiczem

20 maja uczniowie klas ósmych wzięli udział w wydarzeniu czytelniczym zorganizowanym przez bibliotekę szkolną, a sponsorowanym przez Radę Rodziców.

Na zaproszenie nauczycieli bibliotekarzy, po siedmioletniej przerwie, szkołę odwiedził pan Paweł Beręsewicz – autor powieści, wierszy, opowiadań dla dzieci i młodzieży. Spotkanie odbyło się w dużej sali gimnastycznej, gdyż uczestniczyli w nim uczniowie ośmiu klas ósmych. Gościa przywitała pani wicedyrektor Małgorzata Banach, która wyraziła nadzieję, że spotkanie z człowiekiem pióra będzie dla uczniów  pewną mobilizacją przed czekającymi ich w następnym tygodniu egzaminami.

Autor na początku krótko się przedstawił, wspominając, że był przez pewien czas „najgroźniejszym” nauczycielem języka angielskiego w jednym z warszawskich liceów, tworzył słowniki języka angielskiego i był także tłumaczem.

Następnie zaprosił uczniów do „poważnej rozmowy o książkach”. W bezpośredniej dyskusji z Autorem uczestniczyły trzy ósmoklasistki: Oliwia, Daria oraz Alicja. Zaproszone do rozmowy uczennice miały okazję wyrazić swoje zdanie na temat czytelnictwa książek wśród młodych ludzi i ich preferencji czytelniczych.

Spośród przygotowanych na stoliku książek autora uczennice wybierały tę, która je zainteresowała. Musiały uzasadnić, co je skłoniło do takiego wyboru. Potem pisarz opowiadał o bohaterach, przybliżał fabułę wybranej książki. Uczniowie mieli okazję przekonać się, że autor w swoich utworach  porusza wiele ważnych zagadnień. Czytał fragment książki, zadawał pytania, ale nigdy nie zdradzał zakończenia, zachęcając tym samym słuchaczy do jej przeczytania. Ósmoklasiści zostali zapoznani pokrótce z treścią książek: „Aplikacja”, „Szeptane” i „Wszystkie lajki Marczuka”.

Na zakończenie spotkania pisarz wręczył uczennicom biorącym udział w   „poważnej rozmowie” wybrane przez nich do prezentacji książki i złożył w nich autograf.