Ślubowanie klas pierwszych

Uczniów wielki tłum, a na sali szum. Nasza klasa już na scenie i melodia piękna płynie!” – takie słowa zaśpiewali uczniowie klas I z okazji Ślubowania. Dnia 13 października oficjalnie stali się społecznością uczniów Szkoły Podstawowej nr 30 w Lublinie. W tej podniosłej chwili towarzyszyli im rodzice, dyrekcja, wychowawcy klas. Uczniów klas pierwszych powitał Mały Samorząd. Uroczystą akademię przygotowała klasa IIf i IIIe wraz z wychowawczyniami panią Edytą Kowalewską i Agatą Pizoń. Podniosły charakter przedstawienia nadało odśpiewanie hymnu państwowego oraz szkoły, który wykonał chór przygotowany przez panią Aleksandrę Krzyżanowską.

Następnie doszło do najważniejszego wydarzenia – Pani Dyrektor Małgorzata Wiślicka poprosiła przedstawicieli uczniów każdej z klas, nastąpiło uroczyste pasowanie, wkrótce potem odciśnięcie palców w kronice szkolnej.

Drodzy pierwszoklasiści, oficjalnie witamy w gronie uczniów!

E. Kowalewska