Serdecznie zapraszamy do udziału w akcji MEN ”Razem na Święta”

Szkoła Podstawowa nr 30 im. Króla Kazimierza Wielkiego w Lublinie przystąpiła do kolejnej edycji akcji MEN „Razem na Święta”. Celem inicjatywy jest zarówno zachęcenie uczniów do niesienia pomocy innym, jak również budowanie wspólnot i więzi międzypokoleniowych. Ze względu na ograniczenia wynikające ze stanu epidemii tegoroczna edycja akcji będzie miała nieco odmienny charakter. Jesteśmy jednak przekonani, że szczególnie w tym okresie wiele osób czeka na nasze wsparcie i zwykłe gesty życzliwości.

Razem na Święta” 2020

„Razem na Święta” to akcja MEN, w której zachęcamy społeczność szkolną do niesienia pomocy innym. Zależy nam na budowaniu wspólnot i umacnianiu więzi międzypokoleniowych oraz kształtowaniu poczucia odpowiedzialności za drugą osobę. Akcja ma na celu dostrzeżenie osób potrzebujących w naszym środowisku.

Ze względu na stan epidemii działania realizowane w ramach akcji „Razem na Święta” powinny mieć bezpieczny i odpowiedzialny charakter. Ważne jest zachowanie dystansu społecznego oraz postępowanie zgodnie z wytycznymi sanitarnymi.

Przykłady działań w ramach akcji
„Razem na Święta”

Zapraszamy uczniów, rodziców i nauczycieli do:

• Wykonanie kartek z życzeniami świątecznymi i przekazanie ich sąsiadom (np. wrzucenie do skrzynek pocztowych)
  • Samodzielne przygotowanie słodkich upominków (np. pierniczków) i obdarowanie nimi sąsiadów albo osób potrzebujących z najbliżej okolicy
  • Przygotowanie ozdób świątecznych dla osób z rodziny, najbliżej okolicy, przyjaciół
  • Zaoferowanie pomocy osobom chorym lub starszym w przedświątecznych zakupach
  • Przygotowanie kartek dla kombatantów i Rodaków na Kresach
  • Przygotowanie występów artystycznych w wersji on-line, które zostaną umieszczenie w zasobach Biblioteki Ciekawych Pomysłów znajdującej się w zakładce Wolontariat na stronie szkoły. Prosimy o nadsyłanie nagranych kolęd, pastorałek, filmików pokazujących wykonanie ciekawych ozdób świątecznych w różnych technikach./Podzielmy się naszymi pomysłami i zainspirujmy innych./
  • Przygotowanie i wysłanie Kartek Świątecznych do okolicznych Domów Seniora.

Materiały do Biblioteki Ciekawych Pomysłów i udokumentowanie własnych działań prosimy przesyłać na adres:
liliana.warda@sp30.lublin.eu, teresa.godlewska@sp30.lublin.eu, wojciech.pojeta@sp30.lubli.eu

W temacie wiadomości należy wpisać “konkurs Razem na Święta”

Opiekunowie: Liliana Warda, Teresa Godlewska, Wojciech Pojęta