RUSZYŁY WARSZTATY CERAMICZNE

RUSZYŁY WARSZTATY CERAMICZNE w naszej szkole od dnia 29.11.2019 r. podczas lekcji plastyki dla uczniów klas 4-7 prowadzone są zajęcia z ceramiki.

Praca jest dwuetapowa;

Na pierwszych zajęciach uczniowie zapoznają  się z metodami pracy w glinie, narzędziami do nadania faktury, możliwościami i technikami modelowania, oraz wykonają pracę artystyczną taką jak np.; relief, obrazek ceramiczny, ozdobę na ścianę , dekorację świąteczną,  naczynie w technice wałeczków czy wyciskania z formy gipsowej  lub formę przestrzenną.

Drugie zajęcia to zapoznanie się z możliwościami i techniką szkliwienia oraz zasadami używania szkliw oraz samo szkliwienie.

Wszystkie wykonane prace są dwukrotnie wypalane w piecu ceramicznym w temperaturze 1000 – 1060st.

Prace pozostają własnością uczniów.

Zajęcia prowadzone są we współpracy z plastykiem, praktykującym ceramikiem Panią Olgą Wójcik z „Pracowni Przemian”- „ Nieformalnej Grupy Artystycznej”.

Zajęcia rozwijają zmysł dotyku i orientacji przestrzennej, kształcą wrażliwość na barwy, formy, jak i poczucie estetyki. Uczniowie mają okazję ćwiczyć zdolności manualne oraz poznają cały proces tworzenia z gliny w różnych technikach ceramicznych.

Nauczyciel plastyki Katarzyna Stanuch