Projekt edukacyjny “Halo zdrowie”

Świetlica szkolna w dniach 25 – 29 października realizowała projekt edukacyjny
„Halo Zdrowie”.
Realizacja projektu kształtuje i utrwala zdrowy styl życia, zdrowe nawyki żywieniowe oraz promuje aktywność ruchową. Uczniowie dowiadują się o wartościach odżywczych i witaminach zawartych w owocach i warzywach oraz kształtują i utrwalają zasady higieny dotyczące przygotowania i spożywania posiłków. Podczas tygodnia „Halo Zdrowie” uczniowie uprawiają poranny aerobik, zumbę dla dzieci, wykonują plakaty pod hasłem „Sport to zdrowie”.
Nauczyciele świetlicy przeprowadzają pogadanki na temat znaczenia aktywności ruchowej w prawidłowym rozwoju psychofizycznym dzieci, przedstawiają prezentacje multimedialne na temat zdrowego odżywiania, układają wspólnie z dziećmi jadłospisy, organizowane są warsztaty kulinarne i mistrzostwa lekkoatletyczne.
Zapraszamy do fotorelacji