Praca z drewnem

We wtorek 17 września uczniowie  klasy III f wybrali się do Castoramy na warsztaty pt. „Praca z drewnem”. Celem wycieczki było rozbudzenie w dzieciach pasji do majsterkowania, pobudzenie ich wyobraźni, rozwijanie umiejętności manualnych, a także pogłębianie wiedzy i świadomości ekologicznej.

Dzieci pod czujnym okiem pani Katarzyny,  samodzielnie zbiły pudełka ze sklejki drewnianej, a następnie  ozdobiły je  wg własnych pomysłów.

Udział w warsztatach nie tylko nauczył dzieci, jak bezpiecznie wbijać gwoździe, ale też  uświadomił,  jak istotne jest  dbanie o środowisko oraz troska  o swoje najbliższe otoczenie poprzez segregowanie odpadów, jak również  kreatywne wykorzystanie niepotrzebnych materiałów.

Dzięki  wyobraźni  naszych uczniów każde powstałe  pudełko jest inne, kolorowe, ciekawe i niepowtarzalne. Mali majsterkowicze  z dużą radością prezentowali  powstałe prace i cieszyli się,  że będą mieli własnoręcznie wykonane pudełka na swoje domowe skarby.

Zapraszamy do fotorelacji.