POMÓŻMY MIESZKAŃCOM Domu Pomocy Społecznej im. Matki Teresy z Kalkuty w Lublinie

POŻAR DOMU POMOCY SPOŁECZNEJ
im. Matki Teresy z Kalkuty w Lublinie!!!
Ponad stu mieszkańców ewakuowanych!!!
Wielu z nich to osoby niepełnosprawne!!!
Wydarzenia piątkowej nocy na długo pozostaną w ich pamięci.
Dzięki pomocy służb ratunkowych, władz miasta,
innych ośrodków pomocy społecznej, ludzi dobrej woli,
mają już tymczasowy „dach nad głową”.
JAK MY MOŻEMY IM POMÓC?

Właśnie w ICH imieniu, z myślą o NICH i dla NICH, organizujemy w naszej szkole zbiórkę darów. Zwracamy się więc do całej Społeczności Szkolnej, Nauczycieli, Pracowników Administracji, Rodziców, Uczniów, Sąsiadów i wszystkich, którzy pragną pomóc ewakuowanym mieszkańcom DPS przy ul. Głowackiego 26 w Lublinie.

Najbardziej potrzebne są NOWE: komplety pościeli, koce, piżamy i koszule nocne, ręczniki, kapcie, bielizna osobista, skarpety, środki czystości.

KIEDY I GDZIE?

Zbiórka najpotrzebniejszych rzeczy w SP30 w terminie od „JUŻ” do 10 października 2019r.

Miejsce zbiórki – Budynek B – Portiernia

Wszystkie zebrane dary zostaną przewiezione do Domu Pomocy Społecznej przy ul. Głowackiego 26, skąd trafią do tymczasowych miejsc pobytu osób potrzebujących naszego wsparcia.

JAK?

POMOC INDYWIDUALNA; (…nawet jedna, mała rzecz);

POMOC GRUPOWA/KLASOWA (ze składki klasowej zakup jednego/kilku przedmiotów);

POMOC / UDZIAŁ W KIERMASZU SZKOLNYM (np.: upieczenie ciasta na kiermasz / zakup ciastka podczas kiermaszu), z którego dochód zostanie przeznaczony na zakup najpotrzebniejszych rzeczy dla  DPS im. Matki Teresy z Kalkuty.

W razie jakichkolwiek pytań osobą do kontaktu z ramienia szkoły jest

Aleksandra Krzyżanowska

(najczęściej sala 9 budynek A)

we współpracy:

z Caritas Parafialnym,
z nauczycielami SP30, S.S.U.
oraz Szkolnym Wolontariatem.