„Podziel się radością Bożego Narodzenia”

– to konkurs artystyczny, w którym wzięli udział uczniowie i uczennice klas PIERWSZYCH a; b; c; d; f ; 2g oraz klas PIĄTYCH a i b. Dzieląc się radością zbliżających się świąt mieli za zadanie najpierw dzielić się nią tworząc rodzinnie SZOPKĘ a następnie ze społecznością naszej szkoły.

Szopki powstały z wykorzystaniem różnych materiałów i technik. Bogactwo prezentowanych prac wskazuje nam, że Jezus przychodzi do każdego z nas bez wyjątku i każdy przyjmuje Jezusa najlepiej jak potrafi. Najważniejsza wartością obok Wcielenia Słowa jest to, że była to okazja do bycia razem, do rodzinnej twórczości, bo właśnie to jest ważne, aby dzielić się radością, która ma swoje źródło w miłości.

Wyzwanie podjęło 28 uczniów klas MŁODSZYCH oraz 8 uczniów z klas PIĄTYCH. Szanowne Grono Pedagogiczne, jako pierwsze miało przywilej, podziwiania dzieł naszych artystów. Dziękuję wszystkim, którzy zechcieli oddać swoje głosy. Wierzę, że oglądanie prac konkursowych, zapach pierników i choinki, były przedsmakiem Bożego Narodzenia, które jest tuż, tuż.

W wyniku głosowania Jury postanowiło wyróżnić autorów najciekawszych, oryginalnych i niepowtarzalnych prac:
– uczniów klas MŁODSZYCH:
1/ Julia Tudrujek, 2/ Jakub Tomasiak, 3/Antoni Kowalik i Dawid Pastuszka
– uczniów klas PIĄTYCH:
1/ Julia Nakonieczna, 2/ Julia Sawa, 3/Mateusz Kodzis
Wszystkim uczestnikom i Laureatom oraz ich rodzinom, dziękuję i gratuluję sukcesu oraz odwagi dzielenia się radością Bożego Narodzenia.

Święta tuż, tuż…
to najlepszy czas, aby życzyć dużym i małym
doświadczenia wszechogarniającej miłości jaką przynosi Pan,
bożego pokoju i dobroci serca