Obchody Lubelskich Dni Seniora.

Wycieczka nad Zalew Zemborzycki i ognisko integracyjne z Seniorami przy Domu Opieki „Tutela”.

Dnia 10.06.2022 roku uczniowie z klasy 7c z wychowawczynią p. Anną Dębicką oraz p. Beatą Judycką wybrali się na ognisko integracyjne do Domu Pomocy “Tutela”. Seniorzy już na nas czekali i mieli dla każdego mały upominek.

My również przynieśliśmy wcześniej zebrane – ciastka i przekąski, za które wszyscy byli nam bardzo wdzięczni. Potem zaczęliśmy zajmować stoliki i poszliśmy po kiełbaski, które już czekały, żeby upiec je na ognisku. Wszystkim bardzo smakowały mimo, że trzeba było je piec na ognisku, od którego było bardzo gorąco. Oprócz kiełbasek można było zjeść jeszcze chleb, sałatkę grecką, a także coś słodkiego, na przykład pianki lub czekoladę. Do picia była zarówno woda jak i sok. Po posiłku część osób poszła puszczać bańki, inne grały w karty, a pozostałe rozmawiały ze sobą przy stolikach. Później dostaliśmy rakietki i lotki do badmintona oraz piłki. Ale największą atrakcją były leżaki i huśtawki! Większość osób zaraz zajęła je, żeby poleżakować, poczytać książkę, pośmiać się lub po prostu porozmawiać. Wkrótce część osób poszła grać w badmintona, kilka osób grało w zbijaka na trawie za domem, a kilka dziewczyn poszło do altanki żeby zrobić sobie sesje zdjęciowe. Czas mijał nam bardzo szybko i przyjemnie, więc zmartwiliśmy się gdy Pani wychowawczyni powiedziała, że niedługo będziemy wracać. Gdy w końcu nadszedł ten moment, pożegnaliśmy się z Seniorami oraz pracownikami i w dobrych humorach ruszyliśmy w drogę powrotną pod szkołę. To był naprawdę przyjemnie spędzony i udany dzień.
Spotkanie międzypokoleniowe dostarczyło zarówno UCZNIOM jak i SENIOROM wielu miłych wrażeń i wspomnień.