ZNOWU NAJLEPSI… ARTYŚCI Z SP30!

22 czerwca 2022 r., o godz. 11.00 w siedzibie Zespołu Szkół nr 13 w Lublinie odbyło się uroczyste spotkanie przedstawicieli władz miasta z laureatami międzynarodowych i ogólnopolskich konkursów artystycznych.
Tegoroczni laureaci otrzymali nagrody książkowe i dyplomy, natomiast dyrektorzy szkół i nauczyciele dostali pamiątkowe dyplomy za osiągnięcia artystyczne uczniów w roku szkolnym 2021/2022. Ponadto, jedna szkoła podstawowa i jedna szkoła ponadpodstawowa, których uczniowie zdobyli największą liczbę nagród, otrzymały puchary Prezydenta Miasta Lublin.
CIESZYMY SIĘ IŻ PO RAZ KOLEJNY MAMY PUCHAR!
25 uczniów zdobyło 31 nagród.

Łącznie nagrodzonych zostało 118 uczniów z 29 szkół podstawowych, którzy uzyskali 144 tytuły. Uczniowie-laureaci, którzy uzyskali w I semestrze roku szkolnego 2021/2022 średnią ocen co najmniej 4,80 oraz co najmniej bardzo dobrą ocenę z zachowania, otrzymali również jednorazowe stypendia
Prezydenta Miasta Lublin za osiągnięcia w międzynarodowych i ogólnopolskich konkursach artystycznych. Przyznanych zostało 68 jednorazowych stypendiów w wysokości 400 zł.

Szkoły podstawowe, które szczycą się największą liczbą laureatów to: Szkoła Podstawowa nr 30 im. Króla Kazimierza Wielkiego, Szkoła Podstawowa nr 1 im. ks. Stanisława Konarskiego – 12 uczniów zdobyło 16 nagród, Szkoła Podstawowa nr 16 im. Fryderyka Chopina – 9 uczniów zdobyło 10 nagród.

Nagrodzonych zostało 31 uczniów z 13 szkół ponadpodstawowych, którzy uzyskali 32 tytuły. Uczniowie-laureaci, którzy uzyskali w I semestrze roku szkolnego 2021/2022 średnią ocen, co najmniej 4,30 oraz co najmniej bardzo dobrą ocenę z zachowania, otrzymali jednorazowe stypendia Prezydenta Miasta Lublin za osiągnięcia w międzynarodowych i ogólnopolskich konkursach artystycznych. Przyznanych zostało 9
stypendiów w wysokości 600 zł.

Najwięcej nagrodzonych uczniów uczęszcza do: V Liceum Ogólnokształcącego im. Marii Skłodowskiej-Curie w Lublinie – 10 uczniów zdobyło 10 tytułów.

Podczas części artystycznej uczniowie Szkoły Podstawowej nr 38 im. Henryka Sienkiewicza w Lublinie zaprezentowali etiudę teatralną pt.: „To, co w życiu ważne”.

W spotkaniu uczestniczyli Pani Ewa Dumkiewicz-Sprawka – Dyrektor Departamentu Oświaty i Wychowania, Pan Mariusz Banach – Zastępca Prezydenta Miasta Lublin oraz zaproszeni goście m.in. Pan Stanisław Kieroński – Wiceprzewodniczący Rady Miasta Lublin, Pani Jadwiga Mach – Przewodnicząca Komisji Oświaty i Wychowania Rady Miasta Lublin, Pani Celina Stasiak – Prezes Zarządu Oddziału ZNP w Lublinie oraz Radni Rady Miasta.
GRATULUJEMY!