Nasi pływacy najlepsi w województwie!!!

W dniu 12 grudnia na pływalni AQUA Lublin odbyły się Wojewódzkie Finały Igrzysk Młodzieży Szkolnej w pływaniu. Naszą szkołę reprezentowało 9 uczniów rywalizując w konkurencjach sztafetowych i indywidualnych. W wyścigach sztafetowych 6 x 25 metrów stylem dowolnym nasza reprezentacja składająca się z 6 uczniów klasy 8 b: Barszcz Szymon, Hunek Mateusz, Parol Miłosz, Pływacz Filip, Wójcik Remigiusz i Ziętek Karol była bezkonkurencyjna i zajęła pierwsze miejsce spośród wszystkich szkół z województwa lubelskiego. W startach indywidualnych z brązowymi medalami wrócili: Remigiusz Wójcik stylem dowolnym oraz Hunek Mateusz stylem klasycznym.

Blisko podium znaleźli się: Wojciechowska Klaudia (4 miejsce), Ponieważ Igor (4 miejsce), Dymowicz Julia (5 miejsce), Parol Miłosz (5 miejsce), Ziętek Karol (6 miejsce).

Opiekunami reprezentacji Szkoły Podstawowej nr 30 są Marcin Korgul i Rafał Ziemoląg.