Narodowe Czytanie 2023 przed Ratuszem w Lublinie

Narodowe Czytanie 2023

Narodowe Czytanie to inicjatywa, w ramach której Polacy czytają wspólnie wybrany tekst literacki. Tegoroczną lekturą jest “Nad Niemnem” Elizy Orzeszkowej. Nasza Szkoła miała zaszczyt być współorganizatorem wydarzenia na schodach Lubelskiego Ratusza. 09.09.2023 Nauczyciele oraz Uczniowie w strojach z epoki odczytywali fragmenty opowiadające m.in. o pięknie nadniemeńskiej przyrody. W akcji wspólnego czytania wzięli udział przedstawiciele władz Lublina, zaproszeni goście m.in.: pani dyrektor naszej szkoły Małgorzata Wiślicka i pani wicedyrektor Małgorzata Banach z nauczycielami ( p. Barbarą Woźniak, p. Katarzyną Mazurek, p. Joanną Piech, p. Pauliną Daniewską i p. Łukaszem Dąbrowskim) oraz uczniami z klasy 3d – Mają Jędyk, Zosią Krawczyk, Kacprem Sztorcem, Szymonem Piotrowiczem, 5f- Martynką Berwertz, Paulinką Berwertz, Adasiem Wdowiakiem, 8b- Karoliną Matwiejczuk, Gabrysiem Nabitem, Ksawerym Osikiem.