Międzynarodowy Dzień Kropki

Uczniowie klas 1-3 obchodzili w dniu 15 września Międzynarodowy Dzień Kropki. Kiedy Peter Reynolds napisał książkę “The Dot” nie myślał pewnie, że poruszy kropkowy świat i to dosłownie. Jest autorem i ilustratorem książek dla dzieci i młodzieży, zdobywcą wielu nagród. Książka ta opowiada o kropce, która zmieniła świat małej Vashti. Dziewczynka dzięki kropce uwierzyła w siebie. Książka została przetłumaczona na ponad dwadzieścia języków oraz wydana alfabetem Braille’a. Dziś jej treść poznali także nasi uczniowie.

Dzień ten obchodzimy jest w naszej szkole kolejny rok z rządu i zawsze cieszy się wśród uczniów dużą popularnością. Zakładają oni tego dnia ubrania w kropki, które symbolizują ich talenty, uzdolnienia. Nauczyciele, wychowawcy przypominają uczniom, że każdy z nas ma talent, czasem ukryty. Uczniowie mogli w dniu dzisiejszym opowiedzieć o swoich talentach innym, zaprezentować dyplomy, medale, swoje osiągnięcia. Wspólnie także zastanawialiśmy się jak obudzić te talenty, które jeszcze są ukryte, obudzić je. Wszystkie zajęcia pomagały dzieciom budować i wzmacniać ich poczucie własnej wartości. Część klas wykonała także piękne prace plastyczne, których motywem przewodnim była oczywiście kropka. Przedstawiamy galerię zdjęć małych, zdolnych artystów.

Akcję koordynował Mały Samorząd wraz z opiekunkami.