LEKCJA PATRIOTYZMU U SENIORÓW

21 listopada 2023r. uczniowie klas: 6a, 7d i 8a z nauczycielkami – paniami Beatą Judycką i Pauliną Kremer uczestniczyli w spotkaniu słowno – muzycznym zorganizowanym przez Seniorów z Centrum Aktywizacji z okazji Narodowego Święta Niepodległości.

Podopieczni Klubu „Senior +” serdecznie przywitali przybyłych i podarowali im przygotowane przez siebie kotyliony.

Była to niecodzienna lekcja historii – młodzież dowiedziała się, jak wyglądała sytuacja Polski tuż po odzyskaniu niepodległości. Seniorzy, uczniowie i nauczyciele odśpiewali uroczyście znane pieśni patriotyczne, a wśród nich : „Rotę”, „My pierwsza brygada”, „ Piechota”, „Biały krzyż.” Recytowano też utwory liryczne, np. „Hymn do miłości ojczyzny.” Nasi uczniowie odczytali wiersze: „Polsko, nie jesteś Ty już niewolnicą” i fragmenty „Katechizmu dziecka polskiego.” Wielu wzruszeń dostarczył solowy występ Oli, która zaśpiewała niezwykle emocjonalnie pieśń „Rozkwitały pąki białych róż.”

Wydarzenie miało bardzo podniosły charakter. Postawa młodzieży i zaangażowanie we wspólne świętowanie ważnej, narodowej rocznicy spotkały się z wielkim uznaniem Seniorów.