Książkolandia– impreza czytelnicza dla uczniów klas pierwszych

W dniach 27 i 28 października oraz 3 listopada 2022 roku specjalnymi gośćmi biblioteki szkolnej byli uczniowie klas pierwszych. Podczas uroczystości nasi najmłodsi uczniowie poznali zasady korzystania ze zbiorów bibliotecznych oraz wypożyczyli wybrane przez siebie książki z literatury pięknej.

Wprowadzenie najmłodszych w literacki świat miało wyjątkową oprawę. Spotkanie rozpoczęła projekcja krótkiego filmu promującego czytanie oraz prezentacja przepięknej wielkoformatowej wystawy dotyczącej książki, pt.: „Którędy do Yellowstone?”

Pierwszoklasiści rozwiązywali przygotowane dla nich zagadki i zabawy słowne oraz wypowiadali się na temat poszanowania książek.

Z czytelni uczniowie przeszli do wypożyczalni, gdzie dokonywali samodzielnych wyborów lektur spośród książek wyeksponowanych na stolikach. Były to książki pięknie ilustrowane, o ciekawej tematyce.

Nauczyciele bibliotekarze przygotowali dla najmłodszych czytelników specjalne karty, na których uczniowie będą mogli wypisać tytuły wypożyczonych przez siebie książek i wkleić je na pamiątkę do zeszytu.

Tradycyjnie każdy nowy czytelnik biblioteki szkolnej otrzymał również piękną kolorową zakładkę i kartę z ukrytymi obrazkami do rozwiązania w domu.

Mamy nadzieję, że czytanie będzie odtąd ulubioną zabawą obecnych pierwszoklasistów.