„KSIĄŻKOLANDIA”

W dniach 5, 6 i 7 lutego uczniowie wszystkich klas pierwszych uczestniczyli w zajęciach pn.: „Z wizytą w szkolnej bibliotece”. Było to ich pierwsze spotkanie w krainie książek, zakończone pasowaniem na czytelników.

Uczniowie zwiedzili najpierw czytelnię, gdzie obejrzeli prezentację multimedialną pn.: „Książkolandia”, z której dowiedzieli się jak jest zorganizowana szkolna biblioteka, w jakich godzinach jest otwarta i jakie obowiązują zasady przy wypożyczaniu książek.

Pierwszoklasiści mieli okazję rozwiązać kilka zagadek związanych z książką i biblioteką, za które otrzymywali drobne nagrody. Układali także puzzle ze wskazówkami, jak należy obchodzić się z wypożyczonymi książkami, by służyły czytelnikom jak najdłużej.

Z czytelni uczniowie przeszli do szkolnej wypożyczalni, gdzie dokonywali samodzielnych wyborów  lektury spośród książek przygotowanych na stolikach. Bibliotekarze przygotowali dla nich książki pięknie ilustrowane, o ciekawej tematyce.

Na pamiątkę pierwszej wizyty w bibliotece pierwszoklasiści otrzymali kolorowe zakładki do książek i karty z labiryntem do rozwiązania w domu.

Nauczyciele bibliotekarze przygotowali także specjalne plansze przedstawiające półki z książkami. W grzbiety książek nowi czytelnicy wpisywali swoje imiona. Dzięki temu powstała galeria nowych czytelników biblioteki szkolnej, która zostanie wyeksponowana na tablicach w wypożyczalni.

Najmłodszym czytelnikom życzymy miłego czytania!