• Sobota, 18 maja 2024

Koszykówka

06.12.2020 r. odbył się Mikołajkowy Turniej klas 6 profilowanych dziewcząt miasta Lublin. Naszą szkołę reprezentowały zawodniczki klasy 6d dziewcząt pod kierunkiem pani Ewy Drewniak.
Z przyjemnością informuję, że dziewczęta zajęły I miejsce w turnieju zdobywając puchar i dyplom dla szkoły.
W turnieju zagrały : Oliwia Arend- kapitan, Natalia Chmiel, Aleksandra Czajkowska, Natalia Górka, Sylwia Hawrylak, Gabriela Krajewska, Weronika Lubaczewska, Julia Raczkowska, Lena Szkutnik.
Doceniając wkład pracy i zaangażowanie dziewcząt, Mikołaj przyniósł zawodniczkom prezenty.
GRATULUJEMY ZWYCIĘSTWA

W czerwcu 2018 roku po egzaminach i testach sprawnościowych w klasach 3 została utworzona w Szkole Podstawowej nr 30 im. Króla Kazimierza Wielkiego w Lublinie  kolejna klasa o profilu koszykówki. Od 01 września roku szkolnego 2018/2019 jest to klasa 4d. Trenerem koszykówki dziewcząt jest Ewa Drewniak, a chłopców Katarzyna Jarosińska. Wychowawcą klasy został pan Andrzej Osoba. Zajęcia w klasie czwartej z koszykówki odbywały się w ramach Szkolnych Młodzieżowych Ośrodków Koszykówki we współpracy z Polskim Związkiem Koszykówki, Urzędem Miasta Lublin, Klubem Uczelnianym Akademickiego Związku Sportowego Uniwersytetu Marii Curie- Skłodowskiej Lublin – koszykówka dziewcząt i Miejskim Klubem Sportowym  Start Lublin – koszykówka chłopców. W klasie czwartej uczniowie w klasie profilowanej oprócz obowiązkowych 4 godz. zajęć z wychowania fizycznego mają 4 godz. zajęć z koszykówki w tygodniu. Od klasy piątej będą mieli 6 godz. tygodniowo zajęć z koszykówki.

W dniu 15 grudnia (sobota) 2018 roku o godz. 19.00 dziewczynki z klasy 4d po raz pierwszy wyszły na parkiet na mecz koszykówki. Nie grały w nim, lecz wystąpiły jako zawodniczki wyprowadzające swoje idolki z zespołu Pszczółka Polski Cukier AZS UMCS  Lublin . Zawodniczki AZS UMCS  rozgrywały w tym dniu mecz z zawodniczkami z ŁKS Łodź w ramach rozgrywek ekstraklasy kobiet. Po wyprowadzeniu zawodniczek dziewczynki miały możliwość zobaczyć rywalizację sportową drużyn na boisku w najwyższej lidze sportowej kobiet, kibicować im, podpatrywać umiejętności i w przyszłości brać z nich przykład. Było to dla nich bardzo duże przeżycie. W tym dniu zawodniczki na mecz wyprowadzały  także koleżanki z klasy 5d i 6d. Wszystkie dziewczynki tworzyły razem reprezentację  Szkoły Podstawowej Nr 30 im. Króla Kazimierza Wielkiego w Lublinie.

drugim semestrze w roku szkolnym 2018/2019 dziewczynki z rocznika 2008 i 2009 pod kierunkiem Ewy Drewniak rozpoczęły rywalizację sportową na terenie miasta Lublin w ramach Ligi koszykówki „Małych Pszczółek”. Zawodniczki rozegrały mecze w 3 turniejach sportowych. Z przyjemnością informuję, że w końcowej klasyfikacji Ligi „Małych Pszczółek” reprezentacja szkoły dziewcząt Szkoły Podstawowej nr 30 im. Króla Kazimierza Wielkiego w Lublinie zajęła I miejsce. GRATULACJE!

W roku szkolnym 2019/2020 uczennice klasy VI d, VII d oraz VIII d pod opieką Anny Parzymies – Wach kontynuują program klas profilowanych w  ramach realizacji Strategii wspierania rozwoju sportu i rekreacji w Lublinie prowadzony przez Wydział Sportu i Turystyki Urzędu Miasta Lublin. Zajęcia prowadzone są przy współpracy z MUKS Basket 30 Lublin oraz KU AZS UMCS Lublin.

Klasa VI d: Bogut Emilia, Czernaś Paulina, Jankowska Martyna, Jukowska Maja, Kalinowska Weronika, Kalińska Karolina,  Lonkwic Aleksandra,  Mazurek Oliwia, Pacek Julia, Pawekec Amelia, Romanowicz Julia, Sadurska Dagmara, Surowec Lena, Swieczak Judyta.

Klasa VII d: Kłoda Wiktoria, Kołacka Aleksandra, Lato Kamila, Skiba Nikola, Stanisławek Justyna, Strug Natalia, Szewczyk Zuzanna, Wnuk Nikola, Wójcik Jagoda, Wypych Jagoda.

Klasa VIII d :  Chmielewska Amanda, Drozd Maja, Hałabuda Wiktoria, Janusz Wiktoria, Kowalczyk Patrycja, Krawczyk Agata, Nabit Agnieszka, Szysiak Anna, Wojcieszyn Martyna.