Konferencja SCWEW

Z radością informujemy, że w dniu w 17 stycznia 2022 roku odbyła się konferencja inaugurująca projekt „Specjalistyczne Centra Wspierające Edukację Włączającą” (SCWEW), który będzie realizowany w pięciu lubelskich placówkach oświatowych, m.in. w naszej szkole. Wydarzenie odbyło się w Specjalnym Ośrodku Szkolno-Wychowawczym dla Dzieci i Młodzieży Niepełnosprawnych im. Prof. Zofii Sękowskiej w Lublinie z udziałem Ministra Edukacji i Nauki prof. Przemysława Czarnka, Wojewody Lubelskiego Lecha Sprawki, Z-cy Prezydenta Miasta Lublin dr-a Mariusza Banacha, Lubelskiego Kuratora Oświaty Teresy Misiuk. Podczas przemówienia p. dyrektor Małgorzata Wiślicka zadeklarowała, że Szkoła  Podstawowa nr 30 w Lublinie będzie czynić starania, by proces włączania uczniów z niepełnosprawnością i różnymi potrzebami edukacyjnymi zakończył się sukcesem, a każdy uczeń czuł się w szkole zawsze wspierany, akceptowany i bezpieczny. Szkolnym koordynatorem projektu jest doświadczony pedagog z pasją p. Elżbieta Kręcisz-Plis. Zachęcamy do obejrzenia zdjęć i relacji z wydarzenia: