Konferencja informatyczna dla dzieci i młodzieży Lubelska WySPA Techni

W dniu 14 listopada uczniowie naszej szkoły wzięli udział w konferencji informatycznej Lubelska WySPA Techni – jest to wydarzenie poświęcone tematyce IT, programowaniu, sztucznej inteligencji oraz nowym technologiom, organizowane przez Technikum Programistyczne Techni Schools, Wyższą Szkołę Przedsiębiorczości i Administracji oraz Miasto Lublin w ramach Europejskiej Stolicy Młodzieży, skierowane do ciekawych branży IT uczniów klas 7-8 szkół podstawowych oraz uczniów szkół średnich. Naszą szkołę reprezentowali następujący uczniowie: Maria Ciechan, Gabriel Nabit, Karolina Matwiejczuk, Kornelia Kliczka, Gabriela Szubarczyk, Mikołaj Socha, Kamil Krysa, Mikołaj Wołosz, Sebastian Gryba, Gabriel Leus, Wojciech Winiarczyk i Jakub Chochowski pod opieką Joanny Piątek i Justyny Michalskiej.
Uczniowie w ramach wydarzenia uczestniczyli w dwugodzinnych warsztatach ze sztucznej inteligencji, a następnie wysłuchali wykładu „Czy mogę zostać twórcą gier w ciągu 48 godzin?”
Udział w wydarzeniu pogłębił ich wiedzę oraz rozbudził zainteresowania nowymi technologiami oraz programowaniem.