Kolejne artystyczne wyróżnienia.

Prace trzech uczniów  Pani Katarzyny Stanuch:

• JULII KRÓL 5B
  • NATALII CHMIEL 7D
  • NATANA MAJEWSKIEGO 5B

zakwalifikowane do wystawy XVII Międzynarodowego Konkursu Plastycznego im. prof. Jana Świderskiego pt. „Pejzaże osobliwe” Gminnego Ośrodka Kultury w Będzinie.

Na konkurs wpłynęło  278 prac z całej Polski i z Ukrainy. Komisja przyznała 16 nagród i 8 wyróżnień.

Spośród nadesłanych prac członkowie komisji wybrali 24 laureatów, w tym przyznali 16 nagród i 8 wyróżnień. Prace konkursowe były bardzo ładne dlatego członkowie komisji długo zastanawiali się, które prace nagrodzić.

Przy okazji finału „Pejzaży osobliwych” warto przypomnieć, że w Polsce malarstwo pejzażowe rozwinęło się za sprawą znakomitego malarza Wojciecha Gersona (1831-1901). Uważał on, że przyroda stanowi „niewyczerpaną skarbnicę prawdy i piękna, które dla każdego stoi otworem”. Rozumiał to także artysta pochodzący z Grodźca – prof. Jan Świderski, zaliczany do najbardziej interesujących kolorystów polskich. To właśnie on w 2000 r., na mocy uchwały Rady Miejskiej został Honorowym Obywatelem Miasta Będzina.

Jak co roku, konkurs kierowany był do dzieci i młodzieży oraz do osób dorosłych wszystkich środowisk twórczych. Organizatorami konkursu byli: Ośrodek Kultury w Będzinie, Urząd Miejski w Będzinie i Stowarzyszenie Promocji Kultury Zagłębia. Współorganizatorem natomiast Miejska i Powiatowa Biblioteka Publiczna w Będzinie. Honorowy Patronat nad konkursem objął Prezydent Miasta Będzina Łukasz Komoniewski.

GRATULUJEMY!