„KOCI WIZERUNEK” – konkurs plastyczny dla uczniów z klas I-III

Nawiązując do spotkań uczniów klas młodszych z pisarzem Waldemarem Cichoniem biblioteka szkolna zorganizowała dla najmłodszych czytelników konkurs plastyczny. Zadaniem uczniów było, wykorzystując dowolną technikę, stworzyć portret, figurkę lub maskotkę przedstawiającą bohatera książek pana Cichonia – kota Cukierka.

Na konkurs wpłynęły 52 prace. Były to prace płaskie w formacie A3 lub A4 malowane farbami plakatowymi lub kredkami, figurki wykonane z plasteliny i materiałów tzw. recyklingowych oraz maskotki uszyte z różnych materiałów. Wystawę prac konkursowych przygotowano w czytelni szkolnej.

Komisja konkursowa, oceniając prace uczniów, brała pod uwagę twórcze podejście do tematu, wykorzystanie ciekawej techniki czy interesujących materiałów.

Laureatami konkursu zostali:

– z klas pierwszych: Jakub Świder z IB i Jullia Ciosek z IF;

– z klas drugich: IIA – Olgierd Drączkowski, Piotr Dudkiewicz, Miłosz Krzyżanek,

Dorota Niezgoda, Natalia Paprocka, Julia Tudrujek;

IIB – Antoni Kowalik, Franciszek Nadulski, Paweł Pempko,

Hanna Pydyś, Julia Rój;

IIC – Anna Winiarczyk;

IIF – Agnieszka Szymańska.

Uroczyste podsumowanie konkursu odbyło się w czytelni szkolnej w dniu 6 kwietnia 2022 roku. Wyróżnieni uczniowie otrzymali nagrody książkowe, oczywiście z serii przygód o kocie Cukierku oraz pamiątkowe dyplomy.

Wszystkim uczestnikom organizatorzy dziękują za udział w konkursie, a autorom wyróżnionych prac serdecznie gratulują!