Zajęcia w MOTYLARNI

Uczniowie klas 2a, 2e, 2f, 3a i 3g wzięli udział w zajęciach edukacyjnych i warsztatach artystycznych w Motylarni, która znajduje się nad Zalewem Zemborzyckim w Lublinie.

Największą atrakcją był dla uczniów namiot z egzotycznymi motylami, gdzie mogli je obserwować z bardzo bliska. W czasie warsztatów edukacyjno-przyrodniczych uczestnicy mieli przyjemność przebywać w otoczeniu motyli pochodzących ze stref tropikalnych i śródtropikalnych, poznali ich historię, etapy rozwoju oraz naturalne środowisko. Kolejnym punktem zajęć było Laboratorium Przyrodnika pozwalające wejść w świat badań przyrodniczych, podczas których przez oko mikroskopu spojrzeliśmy na drobne organizmy i materiały. Po części edukacyjnej odbyły się zajęcia artystyczne, uczniowie samodzielnie malowali na szkle, ozdabiając motylami lampiony, które zabrały na pamiątkę udziału w warsztatach edukacyjnych.