„Idą święta, nie o SMS-ie lecz o kartce pamiętaj”

„Idą święta, nie o SMS-ie lecz o kartce pamiętaj”- pod tym hasłem uczniowie klas Va, Vc, Vf, VIIa po raz pierwszy wzięli udział w Ogólnopolskiej Kampanii Społecznej. Prawie 100 uczniów we wtorek, 10 grudnia wspólnie redagowało życzenia świąteczne, które będą prezentem od społeczności SP nr 30 dla podopiecznych Domu Opieki Społecznej w Lublinie oraz małych pacjentów Hospicjum im. Małego Księcia w Lublinie. Celem akcji  jest zwrócenie uwagi jak ważne są bezpośrednie relacje osobiste, szczególna pamięć o członkach swojej rodziny, wspólne spędzanie czasu wolnego, jak również – a może nawet przede wszystkim – kultywowanie tradycji pisania kartek świątecznych. Projekt wpisuje się w szeroko rozumianą profilaktykę e-uzależnień, jak również w podstawowe kierunki realizacji polityki oświatowej państwa w roku szkolnym 2019/2020 określone przez MEN, a także ideę wolontariatu. Koordynatorem projektu jest p. Stella Korszla.