Europejski Dzień Języków Obcych w SP 30

26 września to Europejski Dzień Języków Obcych. Nie zapomnieliśmy o nim również i w naszej szkole, przygotowując na ten dzień wiele atrakcji. Uczniowie mieli okazję brać udział w quizach np. “Czy wiesz jak przywitać się w tych językach?”, w którym najlepsze okazały się uczennice klasy 8b: Emila Wojniak, Amanda Bacher oraz Kamila Pawelec. Ponadto uczniowie rozwiązywali quiz o Krajach niemieckiego obszaru językowego oraz przygotowali prace plastyczne przedstawiające ciekawostki dotyczące języka angielskiego. Prace te obejrzeć można na tablicy przed salą 217.Największą atrakcją dla uczniów okazała się impreza Karaoke w językach obcych, w której bardzo licznie wzięli udział uczniowie klas 5-8  (ponad 30 osób) oraz nasi Goście z Litwy. Można było usłyszeć  popularne piosenki w językach: polskim, angielskim, litewskim, niemieckim, hiszpańskim, francuskim oraz arabskim. Uczniowie mieli okazję pochwalić się swoimi talentami wokalnymi i językowymi, świetnie się przy tym bawiąc. Wszyscy, którzy byli świadkami tego wydarzenia są zgodni, że talentów w naszej szkole nie brakuje, z czego się bardzo cieszymy. Impreza  z okazji EDJO miała na celu ukazanie  znaczenia uczenia się i nauczania języków obcych, szerzenie idei wielojęzyczności oraz porozumienia między różnymi kulturami, promowanie różnorodności kulturowej i językowej Europy jako bogactwa, które należy rozwijać, propagowanie uczenia się języków obcych  w różnej formie przez całe życie.

Anna Nakonieczna
Zespół Nauczycieli Języków Obcych