ERASMUS DAY 2019

W piątek 11 października odbyła się w naszej szkole impreza o nazwie Erasmus  Day.

Uczniowie, którzy zadeklarowali chęć  uczestnictwa w projekcie Erasmus+ o nazwie „Open hearts, open minds”, realizowanego we współpracy ze szkołami na Litwie i we Włoszech przygotowali pod opieką nauczycieli języków obcych: p. Małgorzaty Zdańkowskiej  oraz p. Anny Nakoniecznej dekorację na korytarzach  oraz uczestniczyli  w zajęciach edukacyjnych o tej tematyce. Celem zajęć było uświadomienie uczniom na czym dokładnie polega udział w programie, z jakimi wiąże się zadaniami  oraz jakie są oczekiwanie opiekunów wobec uczestników programu.

Uczniowie mogli wziąć udział  w tym dniu w Turnieju Wiedzy o Europie oraz w Quizie  ze  znajomości flag państw Unii Europejskiej.

Na korytarzu na  drugim piętrze został utworzony tzw. Kącik Erasmusa, w którym będą na bieżąco zamieszczanie informacje, dotyczące planowanych oraz zrealizowanych działań w ramach projektów.

Na korytarzu na pierwszym  piętrze uczniowie ułożyli z flag ogromne serce, symbolizujące naszą przyjaźń ze szkołami partnerskimi oraz otwartość na Europę i gotowość nawiązywania kontaktów. Więcej w fotorelacji…