Edukacja finansowa naszych uczniów

Rozpoczynamy realizację Międzyszkolnego Projektu „Pieniądze nie spadają z nieba”. Projekt będzie realizowany w ramach lekcji matematyki w wybranych klasach 6 i 7 w ośmiu szkołach m. Lublin. To nasza szkoła jest pomysłodawcą tego przedsięwzięcia, a jego autorką i koordynatorką p. Elżbieta Wojtowicz – doradca metodyczny nauczycieli matematyki okręgu lubelskiego. W ramach projektu uczniowie dowiedzą się jak mądrze gospodarować pieniędzmi, jak obliczać odsetki od lokat i kredytów, jak ważne w życiu jest oszczędzanie i jak w przyszłości nie wpaść w pętlę zadłużenia. Uczniowie będą mieli szansę zdobyć wiele ważnych w życiu kompetencji, dostrzec matematykę w zastosowaniach i być może zainteresować się światem finansów.

Realizacja projektu odbywa się przy finansowym wsparciu Narodowego Banku Polskiego.