Dzień Patrona w klasach I-III

Tegoroczne obchody Dnia Patrona Szkoły Podstawowej im. Króla Kazimierza Wielkiego nr 30 w Lublinie odbyły się dnia 6 marca. Społeczność szkolna klas I-III w tym dniu uczestniczyła w grze szkolnej, którą poprzedziła prezentacja. Uczniowie poznali najważniejsze fakty z życia Króla Kazimierza Wielkiego, jego dokonania takie jak ufundowanie uniwersytetu w Krakowie i wielką akcję budowlaną, wspominaną w znanym powiedzeniu: „zastał Polskę drewnianą, a zostawił murowaną”. Uczniowie dowiedzieli się również dlaczego Króla Kazimierza nazywano mianem „króla chłopów”.

Wspomniana gra szkolna stanowiła quiz wiedzy na temat ostatniego z Piastów. Podczas gry uczniowie odnajdywali koperty umieszczone na terenie szkoły, w których czekały zadania przygotowane przez panią Izabelę Litwin i Edytę Kowalewską. Efektem końcowym był wspólnie wykonany lapbook.

Po skończonej pracy uczniowie udali się do sali gimnastycznej, gdzie w towarzystwie sztandaru nastąpiło oficjalne odśpiewanie hymnu szkoły oraz podsumowanie i sprawdzenie wiadomości uczniów. Oficjalną część naszego spotkania poprowadziła Pani Dyrektor Justyna Wiśniewska.

Zapraszamy do zapoznania się z fotorelacją z obchodów święta naszej szkoły.