Dobry początek roku… sukces artystyczny uczniów Pani Katarzyny Stanuch

JULIA DYMOWICZ 8A LAUREATKĄ pierwszej nagrody MIKOŁAJ WOŁOSZ 7E FINALISTĄ
Ogólnopolskiego Konkursu na plakat promujący Międzynarodowy Dzień Mediacji 2023

Aby uświetnić obchody Międzynarodowego Dnia Mediacji i Tygodnia Mediacji, przypadające w październiku, Ministerstwo Sprawiedliwości po raz kolejny zaprosiło dzieci i młodzież do udziału w konkursie na plakat promujący mediację – alternatywny do sądowego sposób rozwiązywania sporów.
Konkurs przeznaczony był dla uczniów szkół podstawowych oraz ponadpodstawowych. Celem konkursu była pomoc w upowszechnieniu wiedzy na temat mediacji oraz zachęcenie do korzystania z niej. Zadanie konkursowe polegało na stworzeniu plakatu promującego mediację.
Jury pod przewodnictwem Podsekretarza Stanu Marcina Romanowskiego wybrało spośród zgłoszonych propozycji 12 najlepszych prac, w tym zwycięską JULII DYMOWICZ i MIKOŁAJA WOŁOSZA.
Laureatka pierwszej nagrody konkursu otrzyma zaproszenie na spotkanie z Podsekretarzem Stanu Marcinem Romanowskim, podczas którego odbędzie się wręczenie nagród.
Zwycięska praca Julii wykorzystana zostanie również jako plakat promujący Międzynarodowy Dzień Mediacji 2023 r.
Praca Mikołaja zostanie wykorzystana do projektu kalendarza na rok 2024 oraz zaprezentowana na wystawie, która odbędzie się podczas Tygodnia Mediacji.

Wyniki Konkursu na plakat promujący Międzynarodowy Dzień Mediacji 2023 – Ministerstwo Sprawiedliwości – Portal Gov.pl (www.gov.pl)

UCZNIOM I PANI GRATULUJEMY!!!!