Dnia 22.11.2022r. odbyło się w naszej szkole Polsko-Ukraińskie Integracyjne Spotkanie Rodzinne „Ramię w ramię”.

Szkoła szeroko otworzyła swoje drzwi dla Tych, którym wojna odebrała to, co dla nich najważniejsze: dom i bezpieczeństwo.

Uczniowie z Ukrainy zostali bardzo serdecznie przyjęci przez swoich polskich, szkolnych rówieśników. Ponieważ najlepszą drogą do zbudowania przyjacielskich relacji jest integracja, zostało zorganizowane spotkanie „Ramię w ramię”, które miało na celu ułatwić bliższe poznanie między rodzinami ukraińskimi dzieci uczęszczających do naszej szkoły, jak również wzmocnić więzy polsko-ukraińskie. Chcieliśmy, aby każdy doświadczył, że życzliwość ma ogromną moc.

Licznie przybyłych gości serdecznie przywitała Dyrektor Szkoły – Pani Małgorzata Wiślicka. Specjalnie na tę okazję przybyła również “Fundacja Sztukmistrze” z Lublina, która przygotowała niezwykły program artystyczny. Spektakl był pełen iluzji i czarów, a umiejętności cyrkowe artystów zapierały dech w piersiach młodszych i starszych widzów. Podczas dalszej części spotkania Rodziny brały udział w licznych zabawach integracyjnych. Na szczególną uwagę zasługują przepięknie wspólnie wykonane mapy Ukrainy. Spotkanie odbyło się w atmosferze pełnej życzliwości, było dużo emocji, radości, uśmiechów i wzruszeń. Uczestnicy spędzili miło czas na rozmowach przy smakowitym poczęstunku.

Na podsumowanie spotkania wszyscy wspólnie ozdobili “Drzewo” odbiciem dłoni w barwach narodowych zaprzyjaźnionych państw, co przypieczętowało świadectwo, że Polska i Ukraina to dwie siostry, które zawsze pójdą „Ramię w ramię”.

Uczestnicy podsumowali, iż tak sympatyczne spotkania, w tak trudnym dla wszystkich czasie, zwiastują dużo ciepłych i serdecznych relacji – zarówno na dziś, jak i przyszłe dni.

Organizatorzy: Wicedyrektor Szkoły p. Małgorzata Banach, p. Agnieszka Dąbek, p. Aleksandra Krzyżanowska, p. Tadeusz Sułek, p. Barbara Gerhard, p. Agnieszka Staińska, p. Oksana Kuts, p. Viktoria Siryk, p. Oksana …

Organizację spotkania wsparli członkowie Szkolnego Samorządu Uczniowskiego pod opieką Pana Rafała Borowca.