DBI w klasie 5c

Klasa 5c aktywnie uczestniczyła w DNIU BEZPIECZNEGO INTERNETU, który od 2004 roku jest obchodzony w 45 krajach na świecie, w tym również w Polsce.

Uczniowie przygotowali prezentacje multimedialne na temat bezpiecznego korzystania z internetu, bezpieczeństwa w sieci oraz najczęstszych zagrożeń w internecie. Prezentacje uzupełniały wykonane w ramach zajęć komputerowych plakaty, które zostały później rozwieszone na terenie całej szkoły.

Zapoznaliśmy się również z programem #jestnaswiecej,  a poprzez wykonane prace na ten temat oraz założenie pomarańczowych sznurówek przyłączyliśmy się czynnie do tej akcji oraz poparliśmy działania przeciwko hejtowi i hejterom.

Pamiętajmy, że internet to narzędzie, które młodzi ludzie intensywnie wykorzystują do komunikacji, a dobre i pozytywne relacje są oparte na poszanowaniu drugiej strony.