„CUKIERKU, TY ŁOBUZIE!”- konkurs wiedzy dla uczniów z klas II o bohaterach lektury

31 marca br. w czytelni szkolnej biblioteki odbył się konkurs sprawdzający wiedzę uczniów ze znajomości lektury Waldemara Cichonia pt.: „Cukierku, ty łobuzie!”. Konkurs adresowany był do uczniów klas drugich. Każda klasa wytypowała jednego ucznia, który był jej reprezentantem w ramach rywalizacji konkursowej.

Uczestnikami konkursu byli:

• z klasy IIA – Zlata Lukaschonok,
  • z klasy IIB – Radosław Szpanbruker,
  • z klasy IIC – Tymoteusz Czarnecki,
  • z klasy IID – Maja Świder,
  • z klasy IIE – Wiktor Parzymies,
  • z klasy IIF – Alan Kołodziejczyk.

Konkurs został przygotowany w formie testu zawierającego 16 pytań wielokrotnego wyboru. Na ekranie dużego monitora uczniom wyświetlano kolejne pytanie z testu i trzy możliwe odpowiedzi na nie. Zadaniem uczniów było wybranie poprawnej, ich zdaniem, odpowiedzi i zaznaczenie jej na karcie.

Wszyscy uczniowie znakomicie poradzili sobie z rozwiązaniem testu. Świadczy to o tym, że lektura opowiadająca o kocich psotach bardzo się uczniom podobała i jej czytanie było dla nich przyjemnością.

W czasie, kiedy komisja konkursowa sprawdzała karty z odpowiedziami, uczestnicy mieli możliwość kontynuowania zabawy w odgadywanie, korzystając z materiałów przygotowanych w aplikacji Wordwall, tym razem z wykorzystaniem szablonu: Połącz w pary. Z tym zadaniem uczniowie także sobie poradzili.

Wszyscy uczestnicy konkursu otrzymali pamiątkowe dyplomy i nagrody książkowe. Wręczyła im je pani wicedyrektor Justyna Wiśniewska, która była także członkiem jury.

Wszystkim uczestnikom konkursu gratulujemy! Życzymy, by czytanie książek było  nieustającą przygodą i odkrywaniem świata.