“Co słychać w Szkole z Nowym Rokiem?

Pani Dyrektor Małgorzata Wiślicka za przedsiębiorczość Uczniów obiecała nagrodę w roku 2023 (zakup siedzisk do strefy ciszy o wartości 1000 zł) oraz nagrodę za działania podjęte z inicjatywy Samorządu Uczniowskiego (organizację kiermaszu świątecznego) w 2024 roku (również o wartości 1000 zł). I dotrzymała słowa! Na szkolnych korytarzach pojawiły się strefy relaksu – kolorowe poduchy i siedziska o wartości znacznie przekraczające obiecane kwoty, co spotkało się z uznaniem Uczniów. Najwięcej jednak radości wśród chłopców wzbudza stół do piłkarzyków, który cieszy się szczególnym zainteresowaniem w czasie przerw śródlekcyjnych. Pani Dyrektor Małgorzata Wiślicka się raduje, że Uczniowie rzadziej sięgają po telefony komórkowe i częściej ze sobą rozmawiają, zaś Uczniowie się cieszą, że mogą miło spędzać czas w czasie przerw śródlekcyjnych, mają wpływ na szkolną rzeczywistość, a ich prośby są słyszane przez dorosłych. Warto odwiedzić również szkolną bibliotekę, w której wygospodarowano strefę ciszy, a w niej  pojawiła się “Ściana  sensoryczna” – “Książka Pierwszej Pomocy Emocjonalnej”. Zapraszamy do jej odwiedzenia! Podobno Pani Dyrektor Małgorzata Wiślicka rozważa zakup drugiego stołu do piłkarzyków, jeśli Uczniowie przekonają ją, że potrafią dbać o wspólne mienie Szkoły.