„BAŚNIE I LEGENDY Z CAŁEGO ŚWIATA”

W październiku nauczyciele bibliotekarze z okazji obchodów  Międzynarodowego Miesiąca Bibliotek Szkolnych przygotowali dla swoich młodszych czytelników dwa konkursy, które tematycznie nawiązywały do hasła tegorocznego święta: „BAŚNIE  I  LEGENDY  Z  CAŁEGO  ŚWIATA”

Uczniom klas drugich zaproponowano udział w rozwiązywaniu quizu pt.: „LEGENDA(RNA) ZGADYWANKA, a uczniów klas trzecich zaproszono do zabawy pn.: „ZGADNIJ – KTO TO?”

Oto wyniki obu konkursów. Laureatom gratulujemy!!!

Zadaniem uczniów w konkursie – zabawie pn. „ZGADNIJ – KTO TO?” było ułożenie, z podanych na planszach liter, które niesforny chochlik poprzestawiał, imion postaci znanych im z bajek, baśni lub legend. Z ponumerowanych na planszach liter trzeba było ułożyć także hasło główne, które brzmiało:  BAJKA  I  LEGENDA.

W zabawie uczestniczyło 52 trzecioklasistów, którzy bezbłędnie poradzili sobie z tym zadaniem. Wszyscy otrzymali nagrody – niespodzianki.

W konkursie wzięło udział:

– z klasy 3a – 13 uczniów

– z klasy 3b – 14 osób